Повернутися до звичайного режиму

Кількість власноруч створених відвертих фото 7-10-річних дітей зросла на 360% 18 листопада - Європейський день захисту дітей від сексуального насильства та експлуатації. Згідно з останнім звітом альянсуWeProtectпро глобальну оцінку загроз для дітей в інтернеті, з2019року кількість зареєстрованих випадків сексуального насильства над дітьми онлайн зросла на 87% у всьому світі. Ця цифра підкреслює нагальну потребу в скоординованій, багатогранній роботі для захисту дітей в інтернеті.

Статистика також показала, що з2020по2022рік кількість власноруч створених відвертих фото та відео 7-10-річних дітей зросла на 360%. Чати в онлайн-іграх за 19 секунд можуть стати майданчиками для грумінгу - побудови довірливих стосунків з дитиною з метою отримання інтимних фото/відео або подальших зустрічей з дитиною. Щоб отримати такі фото або відео - злочинцям достатньо 45 хвилин з моменту знайомства в чаті. Крім того, з початку2023року кількість випадків, коли злочинці використовують штучний інтелект для створення матеріалів сексуального насильства над дітьми та експлуатації дітей, швидко зростає.

ГО #stop_sexтинг представляє тематичний комікс для дітей #Не_ведись

Громадська організація #stop_sexтинг, що активно працює для захисту дітей в інтернеті, представляє для дітей та підлітків - тематичний комікс #Не_ведись. Комікс було створено з ініціативи волонтерки організації художниці-ілюстраторки Поліни Соколової. Головна героїня - школярка Кіра - розпочинає стосунки з однокласником, та відправляє на його прохання відверті фото. Пізніше хлопець губить телефон, і інші хлопці поширюють ці фото серед однокласників. Як дівчина пережила цю ситуацію, і хто їй допоміг - читайте в коміксі #Не_ведись.

За словами авторки коміксу Поліни Соколової, головна мета створення коміксу - застерегти дітей від можливих наслідків необережного користування соціальними мережами: “Працювати над сценарієм та ілюстраціями було вкрай важливою для мене справою, адже я бачила, що серед підлітків є попит на цей контент у тій формі, що буде зрозумілою та близькою для них. Історія Кіри не є унікальним випадком, кожен з нас може так чи інакше опинитися на її місці. Важливо розуміти, що навіть коли ситуація здається безвихідною, ви завжди можете розраховувати або на допомогу близьких людей, або на допомогу за телефоном 1545 (3)”.

Комікс доступний насайті для батьків, а також насайті для дітей.

Що робити, якщо дитина надіслала інтимне фото?

- завершити спілкування та заблокувати користувача;
- зробити скріншот-докази, адже без них неможливо буде притягнути порушника до відповідальності;
- дитина має якомога раніше звернутись по допомогу до батьків чи дорослого, якому довіряє тому, що це збільшує можливість вирішити ситуацію та покарати злочинця до того, як він нашкодив ще комусь;
- звернутись до поліції або кіберполіції;
- отримати допомогу на гарячій лінії 1545(3) або психологічну допомогу насайті;
- отримати допомогу про прикмети, причини, наслідки, порядок дій та попередження щодо різних ризиків для дитини в інтернеті можна у новомучат-боті@online_kids_bot для батьків, старших братів та сестер та спеціалістів, що працюють із дітьми. Технічний розробник чат-бота - компанія BotsBand.
Важливо пам‘ятати, що дорослі завжди мають бути на боці дитини, не засуджувати, не сварити, а підтримати та дати зрозуміти, що з вами дитина може почувати себе в безпеці.

З повагою,команда громадської організації #stop_sexтинг

Поради батькам.

Особиста гігієна – запорука здоров’я

Загалом, гігієна відноситься до ряду практик, які зберігають і захищають здоров’я від хвороб. А особиста гігієна, навпаки, стосується підтримання чистоти тіла./Files/images/Особиста гігієна.jpg

Навчання дітей правилам особистої гігієни є одним з першочергових завдань усіх батьків. Ці навички має набути кожна дитина шляхом систематичного виховання з боку батьків.

Одним з найважливіших аспектів особистої гігієни є догляд за своїм тілом. Гігієна тіла означає підтримувати кожну частину свого тіла в чистоті, щоб залишатися здоровим.

Привчайте дітей мити руки водою з милом перш ніж торкатися їжі; щоразу мити руки після відвідування туалету, поїздки в громадському транспорті, контакту з тваринами. Рушник має бути індивідуальним для кожної дитини.

Використання дезінфікуючого засобу для рук – ще одна корисна звичка, якій ви повинні навчити своїх дітей. У випадках, коли вода занадто холодна для використання, за відсутності доступу до мила чи води, дезінфікуючий засіб для рук може бути дуже зручним, особливо взимку.

Окрема розмова про гігієну шкіри обличчя. Жирну шкіру не слід мити гарячою водою. Це ж стосується і жирного волосся. Гаряча вода, як правило, має властивість стимулювати вироблення шкірного сала. Тим, у кого суха шкіра слід оберігати її від впливу та холоду, і спеки. Важливо зволожувати суху шкіру, тому що в’яне вона швидше.

Гігієна ротової порожнини – це ще одна життєво важлива гігієнічна дія. Якщо не доглядати належним чином, може спричинити неприємний запах з рота, карієс та інші захворювання ротової порожнини. Дитину необхідно привчити чистити зуби вранці і ввечері, навчіть її також користуватися зубною ниткою. Важливо полоскати рот, тому нагадуйте своїм дітям робити це після їжі.

Гігієна волосся має таке ж велике значення. Неохайне волосся та неправильний догляд за ним можуть призвести до таких проблем, як воші, лупа та інші інфекції шкіри голови. Привчайте дітей мити голову принаймні двічі на тиждень, не ділитися з іншими особистими предметами, такими як гребінці, подушки та головні убори.

Не менш важливо стежити за чистотою нігтів на руках і ногах. Підстригати нігті рекомендується не менше, ніж один раз на 2 тижні. Зверніть увагу дитини на те, що не можна гризти нігті, оскільки під нігтями може накопичуватися багато мікробів і бруду.

Дуже важливо прищепити дитині навичку мити ноги кожного разу, коли діти повертаються зі школи або після гри. Ноги обов’язково потрібно утримувати в чистоті, теплі і сухості – це захистить від простудних і грибкових захворювань. Наголосіть, що необхідно підтримувати чистоту взуття, не можна надягати або міряти чуже взуття.

Дотримуючись правил особистої гігієни, людина захищає себе від негативного впливу зовнішніх подразників.

ПАМ'ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ

Розпорядок дня

Для школяра правильний режим дня — це основа міцного здоров’я, хорошої працездатності й настрою, який допоможе уникнути перевтоми та забезпечить відмінну успішність.

При складанні режиму дня для школяра важливо правильно розподілити навантаження, чергуючи роботу та відпочинок, розумові й фізичні заняття, а також враховуючи звички, характер і стан здоров’я самої дитини.

Наводимо режим дня школяра, рекомендований дитячими психологами та гігієністами: Батьки самі можут відкоригувати враховуючи особливості своєї дитини

7.00. Підйом.

7:00-7:30. Зарядка, умивання.

7:30-7: 45. Сніданок.

8:30-12:10 (13:15, 14:10) молодші школярі. Заняття в школі

8:30 - 15:05 старша школа. Заняття в школі.

11:05-11:25. Обід (початкова школа), 12:10 - 12:30. Обід (старша школа)

14:00-15:45. Рухливі ігри, прогулянки, проведення часу на свіжому повітрі.

15:45-16:00. Полудень.

16:00-18:00. Самопідготовка, виконання домашнього завдання.

18:00-19:00. Вільний час, відпочинок.

19:00-19:30. Вечеря.

19:30-20:00. Вільний час, робота по дому.

20:00-21:30. Вечірня прогулянка.

21:30-22:00. Підготовка до сну.

22:00. Сон.

Скоригуйте режим дня для своєї дитини і ви побачите, наскільки легко їй буде все вдаватися!

Ранок

Розрахуйте, скільки часу потрібно вашій дитині, щоб спокійно й без зайвої метушні зібратися в школу і встигнути до початку занять. Це важливий момент правильного розпорядку дня. Як правило, вранці організм прокидається поступово, і поспіх в цей час створить непотрібний стрес.

Ранкова зарядка — на ваш розсуд. Проте лікарі, психологи все ж таки наполегливо рекомендують, що свій день школяр повинен звикнути починатиз ранкової гімнастики,комплекс вправ для якої підбирається з урахуванням його здоров'я. Її тривалість зазвичай не перевищує 10 хвилин, зміст – п'ять-сім вправ. Гімнастика допомагає дитині остаточно прокинутися, і вона легше включається в подальший навчальний процес.

Ранкова гігієна

Розпорядок дня повинен включати гігієнічні водні процедури. Хороший душ швидко позбавить від сонливості. Душ можна замінити умиванням холодною водою.

Сніданок

Невід’ємний пункт, яким ніяк не можна пожертвувати. Варто запам’ятати, що сніданок для дитини шкільного віку обов’язково повинен бути гарячим і досить ситним. Не менш важливий момент спокою під час поїдання їжі.

Під час сніданку атмосфера повинна бути доброзичливою.

Не всім дітям подобається снідати рано вранці, але сніданок— найважливіший прийом їжі за весь день, і з часом це стане звичкою.

Дорога до школи

Складаючи розпорядок дня для вашого школяра, необхідно врахувати, що шлях від дому до школи повинен являти собою нетривалу ранкову прогулянку. У тому випадку, коли дитину відвозять на машині, варто зупинитися в п’ятнадцяти хвилинах ходьби і подихати свіжим повітрям. Втім, в останньому випадку обов’язково повинні враховуватися погодні умови.

Час шкільних занять

В цей пункт варто віднести обов’язкову присутність приймання їжі. Обід (на великій перерві) дає дитині 15% від загальної потреби в ккал. для успішного навчання в школі.

Повернення додому

В даному випадку повернення додому також має перетворитися на приємну прогулянку.

Друга половина дня

Другий обід

В режимі харчування він займає центральне місце, уроки закінчуються в різний час тому і другий обід відповідно по поверненню зі школи повинен бути обов'язково.

Більшість дітей відчувають сильну втому після занять, і їм необхідний повноцінний відпочинок. Хорошим виходом з такої ситуації може бути денний сон. Для учнів молодших класів це — необхідність. Для більш дорослих дітей, інший, не менш ефективний і корисний для здоров’я спосіб відновити сили — прогулянка на свіжому повітрі.

Від обіду до вечері

Даний проміжок часу повинен включати в себе:

післяобідній сон;

часовий відрізок активних ігор та допомоги по дому дорослим

полуденок;

підготовку домашнього завдання;

вечірній відпочинок.

Підготовка домашнього завдання

Як наші діти готують уроки? Відповідь проста: або сидять за столом до глибокої ночі, намагаючись “дійти до самої суті”, або вправно викачують реферати, або підставляють відповіді з ‘готових ДЗ’ , або–не роблять практично нічого тому що відволікаються на телебачення, компютерні ігри, спілкування в соціальних мережах.
Який вихід з цієї ситуації? Правильно організувати процес.

Є кілька правил, які допомагають ефективно використовувати час на приготування уроків.

Правило перше: не сідати за уроки відразу після приходу зі школи. Оптимальний час для засвоєння інформації — з 16:00 до 18:00, коли організм дитини переживає черговий біологічний сплеск активності.

На приготування домашніх уроків в режимі дня школярів молодших класів потрібно відвести 1 1/2-2 години, середніх класів - 2-3 години, старших класів 3-4 години. Якщо ж приготування домашніх завдань затягується, то навчальний матеріал погано засвоюється.

Правило друге: не починати з самого складного. На складне піде дуже багато часу, щось не вдається, дитина відчуває неуспіх, у неї зникає бажання працювати далі. Варто почати з найулюбленішого, з того, що точно вийде. Письмові роботи чергувати з усними.

Правило третє: працювати з перервами. Після 20-30 хвилин інтенсивної роботи учнів молодших класів потрібно зробити 10-ти хвилинну перерву. Можна включити музику і порухатися, з’їсти яблуко або випити соку. Старшокласники ж повинні робити перерву через 40-45 хвилин. Спроба виконати всі завдання через силу не дає ефекту.

Вечір

Вечір — час вечері та вільного проведення часу: відпочинок, хобі, допомога по дому, спілкування з друзями тощо. Для правильного розвитку дитини важлива фізична активність. Тривалість прогулянок, рухливих ігор та інших видів рухової активності повинна складати як мінімум 3-3,5 години в молодшому віці і 2,5 години у старшокласників.

Сон.

Людині необхідно задовольняти відповідно віку потребу у сні, скорочення ж тривалості сну, як відомо, сприяє виснаженню нервової системи, ослабленню здоров’я. Школярі стають збудженими, знижується працездатність. Щоб забезпечити достатньо глибокий сон, необхідно привчати дитину лягати спати і вставати завжди в один і той же час- практикувати перед сном 20—30-хвилинні прогулянки на свіжому повітрі. Батьки повинні стежити за тим, щоб дитина лягала спати вчасно: час відходу до сну залежить від часу пробудження вранці. Оптимальний час — 21:00. у старших 22:00 Рекомендована тривалість сну становить: для учнів У 1-4 класів - 10- год.,5-9 класів -9- 9,5 годин, 10-11 класів - 8-9 годин.

Пам’ятайте: для школяра правильний режим — це те, що допоможе зберегти здоров’я організму, що розвивається, і зробити важливий крок до вміння організовувати не лише свій поточний день, а й усе життя.

Кiлькiсть переглядiв: 608